top of page

Dzieciństwo Dibbera – Wychowywanie Globalnych Obywateli Jutra

Pedagogika Dibber-a opiera się na wierze w wewnętrzną wartość dzieci. Słowami naszych założycieli, Randi i Hansa Jacoba Sundby, "Wyobraź sobie, jak wspaniale byłoby, gdyby każde dziecko wiedziało, jak bardzo jest wartościowe". W Międzynarodowych Przedszkolach i Żłobkach Dibber dzieci są aktywnymi uczestnikami swojego życia i nauki. Pomaga to wzmocnić „danning", który jest norweskim pojęciem promującym kształtowanie się poprzez jedność, wspólne wartości, podejmowanie decyzji i wyrażanie siebie.

Ponadto, nasze praktyki są „napędzane sercem" lub jak lubimy to czule nazywać "Kulturą Serca". Relacje są ważne, dlatego uczymy dzieci, że budowanie przyjaźni i cenienie ich, jest istotne. Dzięki temu tworzymy atmosferę, w której każde dziecko czuje się komfortowo i bezpiecznie, by wyrażać siebie i stale się rozwijać.

Przyjrzyjmy się, jak Dibber zachęca do wczesnego kształcenia globalnych obywateli jutra:

1. Wczesne wychowanie poprzez empatię i szacunek  

Środowisko Dibber-a stanowi podstawę wychowania empatycznych, pełnych współczucia dzieci, które staną się odpowiedzialnymi uczestnikami społeczeństwa. Podczas gdy budowanie relacji jest niezbędną umiejętnością społeczną, dzieci uczą się traktować każdego z szacunkiem, z którym one również są traktowane.

2. Wspieranie kreatywności, aby przygotować dzieci do zglobalizowanego świata 

Dzieci są naturalnie ciekawe świata i lubią eksplorować, a zaangażowani pedagodzy w Dibber dają im możliwość zaangażowania się w twórcze poszukiwania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki doświadczeniu obejmującemu ponad 2 dekady i ponad 600 oddziałów w 10 krajach, nasza globalna perspektywa pomaga nam kształtować wczesne edukacyjne podróże dzieci. Choć nie możemy przewidzieć, kiedy ich eksperymenty zaprowadzą nas w kierunku nowych odkryć, tworząc wspaniałą okazję do nauki i magiczne środowisko, to jesteśmy podekscytowani byciem częścią tej podróży.

3. Umiejętności globalnej komunikacji dla dzieci 

Międzynarodowe Przedszkola i Żłobki Dibber w Polsce są dwujęzyczne, dając dzieciom możliwość opanowania więcej niż jednego języka przed ukończeniem 7 roku życia. W świecie, gdzie umiejętności komunikacyjne są wysoko cenione, jak korzystne byłoby dla dzieci uczenie się wielu języków już we wczesnym dzieciństwie? Takie umiejętności potencjalnie otworzyłyby drzwi do możliwości dalszego kształcenia się w miarę ich rozwoju. 

4. Współpraca i otwartość we wczesnej edukacji 

Jako międzynarodowa sieć przedszkoli i żłobków, Dibber zobowiązuje się do integrowania wrażliwości kulturowej i ducha współpracy we wszystkich swoich działaniach. Dzieci są uczone doceniać indywidualne różnice i rozwijać poczucie jedności, co pomaga promować globalne myślenie już od najmłodszych lat.


5. Rozwój globalnego obywatelstwa 


W coraz bardziej zmiennej rzeczywistości istotne jest, aby przyszłe pokolenia były otwarte i elastyczne na wydarzenia w szerszym świecie oraz to, aby dzieci były świadome swojego miejsca w otaczającym ich świecie. Naszym celem jest stworzenie solidnych podstaw w okresie wczesnych lat życia, wychowanie odpowiedzialnych i serdecznych ludzi, nastawionych na wspólnotę i chętnych do dokonywania w niej pozytywnych zmian.


6. Rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia u dzieci

W Dibber dzieci zachęcane są do doświadczania radości z opanowywania wszystkich obszarów rozwoju (fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego) w swojej podróży edukacyjnej. Wzmacnia to połączenia w mózgu i ułatwia głębszy poziom zrozumienia, dzięki czemu dzieci odkrywają nie tylko „czego należy się nauczyć", ale także "jak się uczyć". Generuje to miłość do nauki przez całe życie oraz ogólne dobre samopoczucie.


Sposób Dibber a na wychowanie globalnych obywateli polega na ożywianiu codziennych czynności szczyptą zdumienia i magii, tak aby dzieci chętnie wniosły te wartości w swoje dorosłe życie. Cechy takie jak zaangażowanie, elastyczność, krytyczne myślenie, świadomość międzykulturowa są charakterystyczne dla globalnego obywatelstwa. Staramy się zasiać nasiona ich rozwoju we wczesnych latach, kultywując miłość do nauki przez całe życie. W ten sposób mamy nadzieję zainspirować dzieci do dalszego gromadzenia wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego nawigowania przez życie w coraz bardziej połączonym świecie. 

Zarezerwuj spotkanie

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszych, przedszkolach, zostaw kontakt do siebie

Inne ciekawe wpisy na naszym blogu

img_4918dbd936aff4459cc56abbe0b00fda__420.webp

Eksplorowanie Tajemnic Psychologii Dziecka

 Czy wiesz, że do piątego roku życia mózg Twojego maluszka jest już rozwinięty w 90%, przygotowując go do fantastycz...                 

blog3.webp

5 Kluczowych Aktywności Rozwojowych, Które Wpływają na Rozwój Dziecka

Rozwój młodych umysłów jest jak tworzenie arcydzieła - każdy krok malucha, każde słowo, którego się nauczy, i każdy...

blog1.webp

 "A co, gdyby wszystkie dzieci wiedziały, jak bardzo są wartościowe”   

 Dibber świadczy usługi edukacji wczesnodziecięcej (ECD) z celem sprawienia, żeby każde dziecko czuło się cenne i st...

img_4918dbd936aff4459cc56abbe0b00fda__420.webp

Eksplorowanie Tajemnic Psychologii Dziecka

 Czy wiesz, że do piątego roku życia mózg Twojego maluszka jest już rozwinięty w 90%, przygotowując go do fantastycz...
                      

Dibber_Square Dark Green_4x.png
Dibber_icon_inbox_2x.png

Zamów newsletter

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o nas, promocjach i wydarzeniach zostaw nam kontakt do siebie

bottom of page