top of page

Jakie korzyści niesie ze sobą międzynarodowe przedszkole dla dzieci?

Jeśli planujesz dać swojemu dziecku doskonały start w życiu, rozpoczęcie jego edukacji od pierwszorzędnego międzynarodowego przedszkola byłoby idealnym wyborem. Możesz zastanawiać się, jaka jest istotna różnica między zwykłym przedszkolem a przedszkolem międzynarodowym. W świecie, który staje się coraz bardziej zglobalizowany, eksponowanie najmłodszych na różnorodne kultury renomowane programy nauczania może przyczynić się do ich postępu w nauce oraz odkrycia niezwykłych możliwości, które w innym przypadku mogłyby pozostać niedostępne.

Korzyści płynące z uczęszczania do międzynarodowych przedszkoli są liczne, w tym rozwijanie otwartości umysłowej i inkluzywności, umiejętności komunikacji międzykulturowej, wcześniejsze opanowywanie języków, rozwijanie empatii i zrozumienia, umiejętności krytycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, nawiązywanie globalnych przyjaźni, pozytywne doświadczenie różnorodności kulturowej w takich przedszkolach oraz zachęcanie do gotowości do nauki na poziomie światowym.


Oto kilka przekonujących powodów, dla których warto rozważyć uczęszczanie do międzynarodowego przedszkola, aby przyspieszyć rozwój Twojego dziecka:


  1. Światowej Klasy Pedagogika

Podczas gdy inne przedszkola mają swoje własne podejścia, w Dibber tworzymy przestrzeń, dającą dzieciom możliwość odkrywania, zadziwiania i uczenia się w fizycznie stymulującym środowisku. Nasze metody nauczania sprawiają, że dzieci uczą się w samodzielnym, elastycznym i dostosowanym otoczeniu. 

Nasze podejście opiera się na wplataniu zabawy we wszystkie czynności jakie dziecko wykonuje. Dzięki temu nauka jest przyjemnym i niesamowitym doświadczeniem.  

Podejście interaktywne promuje współpracę z rówieśnikami, dzięki której dzieci stają się pewne siebie i otwarte społecznie. 

Podejście holistyczne skupia się na zaangażowaniu wszystkich zmysłów oraz różnych dziedzin nauki podczas zabaw.  

Dzieciństwo w Dibber jest zakorzenione w wieloletniej tradycji pedagogiki, która pomaga dzieciom rosnąć w najlepsze wersje siebie.


2. Nacisk na rozwój umiejętności 

Doskonałość akademicka to tylko jedna część doświadczenia przedszkolnego. Zawsze skupiamy się na wszechstronnym rozwoju, co oznacza, że istotne umiejętności życiowe są traktowane na równi, jeśli nie z większą uwagą. Wczesne lata są uważane za najlepszy okres do doskonalenia umiejętności społecznych i emocjonalnych. Dzieci są naturalnie samoświadome i wykazują oznaki empatii. W odpowiednim środowisku te umiejętności można dalej wzmacniać, a dzieci mogą rozwijać się w miejscu pełnym pozytywnych emocji i współpracy.


3. Zanurzenie w kulturze 

Jaki jest lepszy sposób na przedstawienie dzieciom piękna w różnorodności niż w międzynarodowym środowisku edukacyjnym? Prawdopodobnie spotkają tam rówieśników z różnymi historiami czy narodowościami. Wyobraź sobie, jak różne kultury inspirują Twoje dziecko każdego dnia. Przedszkola Dibber w Polsce są dwujęzyczne, co oznacza, że twoje dziecko może biegle mówić w co najmniej dwóch językach przed ukończeniem siódmego roku życia.


4. Stawianie na zastosowanie, a nie na zapamiętywanie 

Tradycyjne systemy edukacji wczesnoszkolnej skupiały się bardziej na zapamiętywaniu i utrzymywaniu informacji. Na przykład przedszkolaki recytowały alfabet angielski kilka razy, aż stało się to pamięcią mięśniową.Jednak międzynarodowe programy przedszkolne bardziej skupiają się na zastosowaniu. Jeśli dziecko wie, jak brzmi litera 'A' i kojarzy ją z 'aparatem', jest bardziej prawdopodobne, że będzie w stanie nawiązywać związki, znajdować podobieństwa i zrozumie, dlaczego uczy się litery 'A'. 


Dibber International Preschools to doskonały przykład świetnego międzynarodowego przedszkola. Z globalną siecią ponad 600 uznanych przedszkoli w 10 krajach, nasze korzenie nordyckie i model edukacji skandynawskiej pozwalają dzieciom zasmakować globalności, jednocześnie mocno zakorzenionym w lokalnym kontekście. Jako rodzice chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej. Dlatego warto uczynić ich wejście do formalnego systemu edukacji światowym.

Zarezerwuj spotkanie

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszych, przedszkolach, zostaw kontakt do siebie

Inne ciekawe wpisy na naszym blogu

img_4918dbd936aff4459cc56abbe0b00fda__420.webp

Eksplorowanie Tajemnic Psychologii Dziecka

 Czy wiesz, że do piątego roku życia mózg Twojego maluszka jest już rozwinięty w 90%, przygotowując go do fantastycz...                 

blog3.webp

5 Kluczowych Aktywności Rozwojowych, Które Wpływają na Rozwój Dziecka

Rozwój młodych umysłów jest jak tworzenie arcydzieła - każdy krok malucha, każde słowo, którego się nauczy, i każdy...

blog1.webp

 "A co, gdyby wszystkie dzieci wiedziały, jak bardzo są wartościowe”   

 Dibber świadczy usługi edukacji wczesnodziecięcej (ECD) z celem sprawienia, żeby każde dziecko czuło się cenne i st...

img_4918dbd936aff4459cc56abbe0b00fda__420.webp

Eksplorowanie Tajemnic Psychologii Dziecka

 Czy wiesz, że do piątego roku życia mózg Twojego maluszka jest już rozwinięty w 90%, przygotowując go do fantastycz...
                      

Dibber_Square Dark Green_4x.png
Dibber_icon_inbox_2x.png

Zamów newsletter

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o nas, promocjach i wydarzeniach zostaw nam kontakt do siebie

bottom of page